Головна | Реєстрація | Вхід | RSSСереда, 24.04.2024, 10:11

КЗ "Бурчацька 

ЗОШ І-ІІІ ст."

Меню сайту
Форма входу

Світ без насильства

СИНЯ СТРІЧКА ЛИСТОПАДА

Початок цієї традиції поклала історія, що відбулася в листопаді 1989 року. Мешканка НОРФОЛКА (США) Бонні Фіней довідалася про загибель свого чотирирічного онука Майкла.

Раніше хлопчик знаходився в лікарні з травмами три тижні. Коли після закінчення тритижневого терміну дитину намагалися повернути рідній матері, Майкл плакав, кричав, що мама його не любить, і не хотів повертатися. Бабуся за станом здоров’я не могла піклуватися про дитину і взяти Майкла до себе, хоча розуміла, що йому не можна повертатися додому. Однак суд вирішив, що кращим місцем для дитини буде її рідний дім. Бонні Фіней більше не бачила свого онука. Незабаром її молодша онучка також потрапила до лікарні з переломом ноги, на руках були опіки від сигарет. І тільки після цього почалися пошуки зниклого Майкла. Виявилося, що хлопчик був убитий у будинку матері.

Те, що сталося, настільки сколихнуло Бонні Фіней, що вона вирішила присвятити своє життя боротьбі з насильством над дітьми. Під час похорону онука вона прив’язала синю стрічку до антени свого фургона, тим самим вона хотіла привернути увагу людей до цієї проблеми. Незабаром її підтримали різні агентства, ділові кола, місцеві співтовариства. Багато добровольців приєдналися до неї.

Чому синій колір? Бонні Фіней пояснила це тим, що вона не може забути синці на тілі своїх онуків. Синій колір служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством і захищати дітей від насилля.

 

Міжнародна акція «16 днів протии насильства»

З 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти насильства,” в рамках якої громадськимиорганізаціями, місцевимиструктурнимипідрозділами у справах сім’ї та молоді, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молодіпроводяться заходи з попередження і подоланнянасильства в сім’ї. Міжнароднаакція “16 днівпротинасильства,” ініційована ЦентромЖіночого Глобального лідерства у 1991 році з метою приверненняувагигромадськості до проблем насильства в сім’ї, а такожактивізаціїдіяльностідержавних структур і громадськихорганізацій з метою захисту прав жінок та формуванняненасильницькоїідеології в суспільстві.

Історична довідка

Офіційноцей день бувоголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатисявін почав з 1981 року в пам’ять про трагічнузагибельтрьох сестер Мірабаль, якібулижорстоковбитіпід час диктатуридомініканського правителя РафаеляТрухільо в 1960 році;

 1 грудня – Всесвітній день боротьбиізСНІДом. Вірусімунодефіцитулюдини та синдром набутогоімунодефіцитустрімкопоширюється у всьомусвіті;

 2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Вінпов’язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми;

 10 грудня – Міжнародний день прав людини. Уряди країн – членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини “на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків”, підписавшиЗагальнудекларацію прав людини.

Метою проведенняакції “16 днівпротинасильства” є приверненняувагигромадськості до актуальної для українськогосуспільствапроблемиподоланнянасильства в сім’ї, щодожінок, жорстокогоповодження з дітьми, протидіїторгівлі людьми, забезпеченнярівних прав жінок і чоловіків та активізаціяпартнерськогорухуорганівдержавноївлади, державнихзакладів, громадськихорганізацій до проблем насильствав сім’ї.

 

 

Мій улюблений світ

Без насильства.

Без жорстокості, болю, зла.

Тут народом складена пісня

Містить тільки хороші слова.

Мій улюблений світ

Без насильства,

Де немає страждання й війни,

Де розквітла калина барвиста

І пісень непочуєш сумних.

Мій улюблений світце не казка

А реально щасливе життя.

Бо звільнивши наш світ без насильства

Можна сміло іти в майбуття.

 

 

 

 

 

 

Пам’ятка учням

 

1. Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.

2. У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.

3. Пам’ятайте необхідні правила безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу, коли тато б’є маму, особливо, коли він - з небезпечними предметами в руках; ваше завдання – якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі – на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.

4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.

5. Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції.

6. Не вірте у погрози з боку кривдників.

7. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.

8. Знайте, коли вас постійно принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова, – це насильство.

9. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом. В Сімейному кодексі (ст.. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина може податі до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».

10. Навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність, – є зло, все, що звеличує гідність людини, – добро

 

 

 

Пам’ятка батькам

 

1. Пам’ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім’я, в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, щоб створити в сім’ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.

2. Не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить світові. Сприймайте дитину як особистість єдину, унікальну і неповторну.

3. Не виражайте часто свого незадоволення, критики – це тільки породжує антагонізм в стосунках дітей і батьків.

4. Давайте дітям можливість відчувати Ваше визнання і схвалення.

5. Ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана.

6. Будьте тактовними в стосунках з дітьми.

7. Давайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.

8. Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.

9. Насильство над дітьми – це протиприродний акт, який забороняється законом. Так, в Сімейному кодексі сказано таке: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина має право на належне батьківське виховання».

10. Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.

11. Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.

 

 

 

 

Телефонуй на Національну «Гарячу лінію» з питань протидії насильству та захисту прав дитини, щоб отримати допомогу – 116123

 

Якщо необхідно терміново припинити насильство, слід телефонувати за номером 10

Календар
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz