Профілактика туберкульозу
24 березня у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Паличкою Коха інфікована третина населення Землі.
Торік на планеті від туберкульозу померло понад півтора мільйона людей. Найвища захворюваність на сухоти відзначається зараз в Африці — 130 випадків на 100 тисяч осіб. У країнах Європи середній показник — 50 випадків на 100 тисяч населення.
Україна – найгірша з огляду туберкульозної статистики держава європейського регіону після Росії: близько 100 нових захворілих на 100 тисяч населення на рік.
Ситуацію в регіоні погіршують численні чинники: високий рівень захворюваності на СНІД, поганий контроль інфекції у в’язницях і медичних закладах, помилкові діагнози, небажання хворих лікуватися і відсутність адекватної державної підтримки.
Туберкульоз — це інфекційне захворювання, від якого потерпають незалежно від статі, віку, національної приналежності та соціального становища. Збудник захворювання — мікобактерія туберкульозу (паличка Коха) - надзвичайно стійкий мікроорганізм, який при потраплянні в навколишнє середовище залишається небезпечним до 12 місяців. Зараження відбувається при вдиханні мікобактерії туберкульозу, яка попала у повітря разом з частинками мокроти та слини від людини, яка хвора на відкриту форму. При вживанні продуктів через пил та предмети вжитку (посуд, постіль, папери).
Терміново зверніться до лікаря, якщо у вас:
· Стійкий кашель (більше 2-3 тижнів).
· Тривале підвищення температури тіла.
· Швидка втомлюваність.
· Втрата апетиту та безпричинне схуднення.
· Надмірне потовиділення.
· Задишка, кровохаркання.
В рамках авторської програми "Здоровим будь!” протягом березня-місяця в нашій школі проходив Місячник боротьби з туберкульозом, в ході якого був проведений конкурс плакатів на тему "Зупинимо туберкульоз разом!”
Результати конкурсу: І місце—5кл., 10 кл. ІІ місце—6 кл., 8кл., 9 кл. ІІІ
|